Bandırma Organize Sanayi Bölgesi

 

Balıkesir’in İstanbul, Yalova, Bursa ve Kocaeli’ye kara ve deniz yoluyla bağlanması ve Bandırma’nın İstanbul’un sanayi ve lojistikten arındırılma sürecinde önemli bir rol üstlenmesi, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nin önemini artırmaktadır.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi yüz ölçümü 157 ha olup, 52 sanayi parseli bulunmaktadır. 

Bandırma Limanı’na yakınlığı sayesinde ihracat üssü olma potansiyeli olan bu bölge İstanbul ve çevresindeki yatırımların ilgi odağı olmuş durumdadır. Bandırma Limanı 24 saat, kesintisiz çalışmakta olup çok amaçlı ve uluslararası niteliktedir.

ULAŞIM

MESAFE

KARAYOLU

 

İzmir-Bursa Karayolu

60 km

İstanbul İzmir Otobanı

40 km

DEMİRYOLU

 

Bandırma Demiryolu

30 km

DENİZYOLU

 

Bandırma Limanı

30 km

 

Uygulamalı bilimler ağırlıklı bir yapıya sahip olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bölgenin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamakla birlikte, sanayi-üniversite işbirliğini geliştirmeye yönelik birçok proje ve program yönetmektedir. Üniversiteden her yıl 1000’e yakın mühendis ve tekniker mezun olmakta, bölge sanayisi için nitelikli eleman arzı oluşturmaktadır.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmalar, makine ve teçhizat üretimi, gıda işleme ve paketleme, kimyasal ürünler, demir-çelik, orman ve ağaç işleri imalatı gibi muhtelif alanlarda faaliyet gösteren yapıdadır.

Bütün bu gelişmeler üzerine yapılan çalışmalar sonucunda, 205 hektarlık yeni bir alan 2.etap genişleme alanı olarak OSB’ye tahsis edilmiştir. Bu alanda imar çalışmaları devam etmektedir.

Bandırma OSB hakkındaki detaylı bilgiye aşağıdaki link yoluyla erişim sağlayabilirsiniz.

https://banosb.org/

 

Balıkesir Yatırım Destek Ofisi
Paşaalanı Mahallesi A. Gaffar Okkan Caddesi
No:28/1 Karesi - Balıkesir / Türkiye
İletişim
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2024 Web Tasarım