Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi

Toplam 688 ha alan üzerine kurulu olan Balıkesir OSB, Balıkesir’in ilk ve en büyük organize sanayi bölgesidir. Bölgede makine ve teçhizat, gıda, tekstil ve tekstil ürünleri, kimya, plastik ve otomotiv sektöründe imalat yapan firmalar bulunmaktadır.

Sanayi bölgesine yalnızca 500 metre uzaklıkta bulunan Gökköy Lojistik Merkezi’nden yüklenen sanayi ürünleri Bandırma Limanı üzerinden dünya pazarlarına kolaylıkla ulaşabilmektedir.

ULAŞIM

MESAFE

ULAŞIM

MESAFE

KARAYOLU

 

HAVAYOLU

 

İzmir-Bursa Karayolu

6 km

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

 90 km

İstanbul İzmir Otobanı

5 km

Balıkesir Merkez Havalimanı

15 km

DEMİRYOLU

 

DENİZYOLU

 

Gökköy Lojistik Merkezi

500 m

Bandırma Limanı

111 km

 

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik, su, doğalgaz, yol, arıtma tesisi gibi altyapı hizmetleri tamamlanmış durumdadır. Profesyonel güvenlik hizmetinin yanı sıra kamu güvenlik birimleri de (jandarma) Balıkesir OSB içinde yer almaktadır. Balıkesir OSB 900 kWh’lik güneş enerji santrali bulunmaktadır. Ayrıca OSB’de fabrikaların lojistik operasyonlarının ana yol üzerinde düzensiz duraklamalara neden olmasını önlemek amacıyla tır ve kamyon park alanı bulunmaktadır. Bölgede işletmelerin kullanımına açık her türlü organizasyon yapısına uygun 350 kişilik tam donanımlı konferans salonu bulunmaktadır. BALOSB'de Gümrük Müdürlüğü 2022 Nisan ayı itibari ile kurulmuştur.

20.000 m2’lik bir alanda kurulu Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi OSB içinde yer almaktadır. Bu eğitim kurumundan çeşitli meslek kollarından her yıl 200’e yakın teknisyen mezun olmaktadır.

MESTEM bünyesindeki atölyeler;

  • Fabrika Otomasyon atölyesi
  • Metal İşleri atölyesi
  • Makine Teknolojisi atölyesi
  • Yenilenebilir Enerji atölyesi
  • Temel Mekanik atölyesi

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme çalışmaları hızla devam etmektedir. OSB mevcut 688 ha olan alanını genişleme çalışması ile 1453 ha alana çıkarmayı planlıyor.

Balıkesir OSB hakkındaki detaylı bilgiye aşağıdaki link yoluyla erişim sağlayabilirsiniz.

https://www.balosb.org.tr/

Balıkesir Yatırım Destek Ofisi
Paşaalanı Mahallesi A. Gaffar Okkan Caddesi
No:28/1 Karesi - Balıkesir / Türkiye
İletişim
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2024 Web Tasarım