Duyurular

GMKA 2022 Yılı Teknik Destek Programını Açıkladı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2022 Yılı Teknik Destek Programını açıkladı. 500 bin TL bütçeli program için Kamu Kurum ve kuruluşları, Belediyeler, İl Özel İdareleri ve Mahalli İdare Birlikleri, Üniversiteler, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları, Kooperatifler, Birlikler, Sivil toplum kuruluşları, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar, Teknoloji transfer ofisi şirketleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler, Endüstri bölgesi ve iş geliştirme merkezi gibi kuruluşların yönetici şirketleri başvuru yapabilecek.

Kalkınma Ajansının bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla açıkladığı programın toplam bütçesi 500 bin TL.

Teknik Destek Programı ile Kurumsal kapasite geliştirilmesine yönelik faaliyetler, Yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek faaliyetler ve Bölgenin iş ve yatırım ortamının tanıtılması ve geliştirilmesine yönelik faaliyetler öncelikleri destekleniyor.

Kimler Başvurabilir?

  • Kamu Kurum ve Kuruluşları   (Valilikler,  Kaymakamlıklar,  Bölge,  İl,  İlçe ve Şube Müdürlükleri,  Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları)
  • Belediyeler, İl Özel İdareleri ve Mahalli İdare Birlikleri
  • Üniversiteler (Rektörlükler, Fakülteler, Araştırma Enstitüleri-Merkezleri, Meslek Yüksekokulları vb.)
  • Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları (Odalar, Borsalar, Birlikler)
  • Kooperatifler, Birlikler
  • Sivil toplum kuruluşları,
  • Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar, Teknoloji transfer ofisi şirketleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler.
  • Endüstri bölgesi ve iş geliştirme merkezi gibi kuruluşların yönetici şirketleri.

Başvurular Ne zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular Ajansın internet sitesi www.gmka.gov.tr adresinde yer alan KAYS-PFDY üzerinden, başvuru formu doldurulduktan sonra ek belgeler ve destekleyici belgeler sisteme yüklenerek yapılacak. KAYS-PFDY üzerinden yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. 2022 Yılı Teknik Destek Programı için başvurular 01.03.2022 tarihinden itibaren alınacak olup programa son başvuru tarihi 30 Aralık 2022 Saat 17.30 olarak belirtildi.

Balıkesir Yatırım Destek Ofisi
Paşaalanı Mahallesi A. Gaffar Okkan Caddesi
No:28/1 Karesi - Balıkesir / Türkiye
İletişim
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2023 Web Tasarım