Skip to content Skip to navigation
logo
Invest in Balıkesir

Tarımsal Gıda Alanında Faaliyet Gösteren İşletmeler İçin Fon Fırsatı (en) 16 June 2016

Tarımsal gıda alanında üretim, işleme ve tarım makinaları gibi konularda faaliyet gösteren işletmeleriniz için önemli bir fon fırsatından yararlanma şansı sizleri bekliyor.

 Bu program ile tarımsal gıda firmalarının atıklarını, yan ürünlerini ve artıklarını değerlendirerek firmaların olumsuz çevresel etkilerini azaltmak ve değer katmak; tarımsal teknolojiyi geliştirerek, küçük ve orta ölçekte faaliyet gösteren çiftçiler için tarımsal verimliliği artırmak ve Türkiye’de tarımsal ürün ve hayvan yetiştiriciliğini geliştirmek konularında olmak üzere üç alanda destek sağlanacaktır.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Balıkesir Yatırım Destek Ofisi, bölgenin uluslararası işbirliklerini geliştirmeye yönelik önemli bir girişimde bulunuyor.  İngiltere’nin inovasyon ajansı Innovate UK’in bu programı ile İngiliz ve Türk firmaların ortaklığı ve yine İngiliz üniversitelerin destekleriyle proje gerçekleştirme fırsatından yararlanmak için Güney Marmara Kalkınma Ajansı Balıkesir Yatırım Destek Ofisi’ne başvurabilirsiniz.  Innovate UK ile küçük ve orta ölçekli işletmelerden, daha büyük organizasyonlara kadar firmalara Ar-Ge, inovasyon ve çalışan becerilerinin geliştirilmesi konularında fon ve kaynak sağlanabilmektedir.

Endüstriyel araştırmalara odaklı projelerde;

Küçük işletmeler için uygun proje maliyetlerinin %70’i,
orta ölçekli işletmeler için uygun proje maliyetlerinin %60’ı,
ve büyük işletmeler için uygun proje maliyetlerinin %50’si program fonundan karşılanmaktadır.

*Başvuru sahibi İngiliz bir firma olmalıdır. Yukarıda açıklanan firma büyüklükleri fonun birincil alıcısı olan İngiliz firma için geçerli olup, fon partner olan Türk firmasını desteklemek için kullanılabilecektir.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi ve süreçlerle ilgili destek için Güney Marmara Kalkınma Ajansı Balıkesir Yatırım Destek Ofisi’ne başvurmak yeterli olacaktır.